Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Täna hommikul algas TTÜs Robotex

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Täna hommikul algas Robotex 2012, Eesti suurim robotitevaheline võistlus. Robotivõistlus kestab 25. novembrini ja toimub TTÜ spordihoones.

Võistlustules on robotiehitajate kätetööna valminud robotid. Robotivõistlusele on oodatud on kõik huvilised, alates põnnidest kuni koolilaste, õpetajate, tudengite, lapsevanemate ja vanavanemateni välja.

Robotexil on kavas kuus põhivõistlust: LEGO Sumo, Mini Sumo, algajate jalgpall, professionaalide jalgpall, joonejärgimine ning robotivõistluse partneri MTÜ Robootika korraldatud First LEGO League. Lisaks on kavas tõukerataste võistlus, mehhanotehnika olümpiaad, Startup Garage’i seminar ja töötoad.

Robotexi korraldajad Marti Arak ja Jaanus Paljak leiavad, et reaalteaduste propageerimist tuleb alustada maast madalast ning selleks ongi kavas palju võistlusi, mis on suunatud noortele, et läbi mängulise efekti suunata neid varakult tehnikateaduste juurde.

Sel aastal on lisaks robotivõistlustele ka joonistus-, foto- ja videokonkurss. Parimaid töid saab näitusel näha Robotexil. Võistlusmomendi suurendamiseks ning osalejate innustamiseks on robotivõistluste auhinnafond tänavu üle 6000 euro.

Robotexil on ka Suur Tehnoloogianäitus, kus eksponaatideks on pommirobotid, robotkala, robotmannekeenid ning 3D printer ja -skanner.

Tagasi üles