Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Finantsdirektor: Tallinna rahakoti seis on rahuldav

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tallinna finantsdirektor Katrin Kendra. | FOTO: Toomas Huik

Linna finantsteenistuse direktori Katrin Kendra sõnul on Tallinna rahaline olukord rahuldav, kuigi seda mõjutavad samad tegurid, mis avaldavad mõju kogu riigile.


Kendra sõnul mõjutavad pidevalt kasvav tööpuudus ja elanikkonna sissetulekute langus ka linna tulubaasi. «Samas ei saa mööda vaadata ka sellest, et ülimalt olulist mõju linna finantsstabiilsusele avaldavad keskvalitsuse tasandil tehtavad otsustused. Näiteks kaotas Tallinna linn 1. jaanuarist kehtima hakanud maksukorralduse seaduse muutmise rakendumise ühekordse mõjuna sisuliselt 29,4 miljonit krooni seoses deklaratsioonideta tulumaksu kohalikele omavalitsustele ülekandmise lõpetamisega,» lausus Kendra.

Ta lisas, et Tallinn on algatanud linna 2009. aasta eelarve muutmise protsessi, mille käigus tehakse vajalikud korrektuurid linna tuludes tulenevalt riigi lisaeelarvega tehtud muudatustest ning sellega kaasnevast linna sissetulekute vähenemisest. «Tulenevalt sissetulekute vähenemisest hinnatakse kriitiliselt nii linna kavandatavaid investeeringuid kui ka eelarves planeeritud kulusid, et viia linna kulutused vastavusse prognoositavate sissetulekutega,» ütles finantsdirektor.

Ta lisas samas, et linna rahaline olukord on täiesti rahuldav. «Tänase päeva seisuga on linna rahakotis 440 miljonit krooni, hoiustesse oleme paigutanud 150 miljonit krooni ja pangakontodel on 290 miljonit krooni,» teatas Kendra.

Tagasi üles