Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

1200 töötut on saanud Tallinnas tööd

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Reisisaatjaks või koristajaks soovis Tallinna autobussikoondises tänavu mais palju töötuid. | FOTO: Mihkel Maripuu.

Tallinnas on tänavu avalikel ehk heakorratöödel osalenud 559 töötut, 539 pealinlast on asunud tööle linna loodud sotsiaalsetel töökohtadel ning erasektoris on linna toetusmeetme abil loodud juunist alates täiendavalt 141 sotsiaalset töökohta.


Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul annab linna heakorratöödel osalemine töötuks jäänud inimestele võimaluse kas või ajutiselt teenida 27 - 35 krooni tunnis. Tänavu on linnaeelarvest selleks otstarbeks eraldatud 2,4 miljonit krooni.

Praeguse seisuga on trammi- ja trollibussikoondises tööl 177 reisisaatjat ja 39 koristajat ning autobussikoondises 263 reisisaatjat ja 60 koristajat. Lähiajal alustavad nendes ettevõtetes reisisaatjatena tööd veel 80 inimest.

Sotsiaalsete töökohtade loomise toetamise näol erasektoris on tegemist linna uue toetusmeetmega, mis käivitus tänavu juunis. Sellest ajast alates on linn otsustanud rahastada 141 uue sotsiaalse töökoha loomist kokku 16 ettevõttes kogusummas 8,1 miljonit krooni. Keskmine töölepingu pikkus on ettevõtetes üheksa kuud.

Mutli sõnul toetab linn firmades ühe loodud sotsiaalse töökoha palgakulusid koos maksudega kuni 5800 krooni ulatuses kuus. Ettevõtte omafinantseering peab olema vähemalt kolmandik abikõlblikest kulutustest.

Tallinna abipaketi raames on selleks aastaks sotsiaalsete töökohtade loomise toetamiseks planeeritud 10 miljonit krooni. Sotsiaalsete töökohtade toetuste taotluste vastuvõtt jätkub.

Tagasi üles