Tallinna kiirabi paneb ka tänavu välja jalgrattapatrulli

Tallinna kiirabi katsetas jalgrattapatrulli esmakordselt mullu augustis ja septembris ning testaja jooksul sai see 27 väljakutset.

FOTO: Reporter.ee

Tallinna kiirabil on sarnaselt möödunud aastale kavas ka tänavu suvekuudeks panna tööle jalgrattapatrull.

Tallinna kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul on tänavu plaanis teha jalgrattapatrull kaheliikmeliseks, kellel on kaasas kogu kiirabi varustus. «Kui saame loa ja rahastuse osas kokkuleppele riigi terviseametiga, siis alustab patrull vanalinnas ja kesklinnas abivajajate teenindamist juunis,» ütles Adlas BNS-ile.

Ta lisas, et vihmase ilmaga jalgrattapatrulli tänavatele siiski ei saadeta.

Jalgrattapatrull hakkab suveperioodil asendama üht kiirabibussiga brigaadi, seega tänavu suvel erinevalt mullusest brigaadide arv pealinnas ei vähene.

Tallinna kiirabi katsetas jalgrattapatrulli esmakordselt mullu augustis ja septembris ning testaja jooksul sai see 27 väljakutset.

Patrulli vahetu tööaeg tänaval oli 100 tundi, läbisõit sellel ajal 400 kilomeetrit. Kokku oli testaja jooksul 27 väljakutset, neist 25 korral oli jalgrattapatrull kohal enne kiirabibrigaadi saabumist. Kõige noorem patsient oli 13-, kõige vanem 78-aastane.

Keskmine rattapatrulli reaktsiooniaeg oli kolm minutit. Väljakutsete põhjuseks olid elustamine kliinilisest surmast, alkoholi-narkootilise aine joove, erinevad traumad, üks liiklusõnnetus ja stenokardia- ning krambihoog.

Rohkelt oli turistide pöördumisi väiksemate terviseriketega nagu peavalu või ärahõõrutud jalad ja vererõhu kontroll.

Tagasi üles