Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tallinna linn ja MTA sõlmisid müügimaksu haldamise lepingu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Maksu- ja tolliamet. | FOTO: Liis Treimann

Täna sõlmisid Tallinna linnavalitsus ning maksu- ja tolliamet halduslepingu, millega amet võtab enda kanda müügimaksu kogumise tehnilise osa ning Tallinna linna kohustuseks jääb müügimaksu sisuline haldamine.


«Maksu- ja tolliamet mõtleb alati maksukohustuste täitmisega seotud koormusele, seetõttu pakkusimegi müügimaksu kogumiseks oma elektroonilisi süsteeme. Kuna olemasolevate süsteemide kohaldamine on oluliselt säästlikum ja maksumaksjatele on e-maksuametis deklaratsioonide esitamine tuttav, tähendab see neile väiksemat halduskoormust, kui uue süsteemi käivitamine kaasa tooks,» ütles MTA peadirektor Enriko Aav.

Maksu- ja tolliameti ülesandeks on lepingu kohaselt müügimaksu deklaratsioonide vastuvõtmine, arvutuskäigu kontrollimine ja vigadest teavitamine, esitamata maksudeklaratsioonide ning müügimaksu võlgade sissenõudmine ja laekunud müügimaksu ülekandmine linnale.

Tallinna linna ülesandeks on aga kogu sisuline maksuhaldamine, mis muu hulgas tähendab maksukohustuslaste nõustamist, deklaratsioonides esitatud andmete kontrolli ja müügimaksu määruse rikkujate karistamist ning vaidemenetluste läbiviimist.

Tagasi üles