Fotod ja video: Kõrghoone kuninga tiitli võitis sellel aastal Imre Tiitsaar

Uwe Gnadenteich

Päästjate iga-aastase trepijooksu võitis Imre Tiitsaar Assaku komandost, kes tõusis ligi 22-kilogrammise päästevarustusega Viru hotelli  22. korrusele ajaga 2 minutit 11,0 sekundit.

Kõrghoone kuninga jooksu paremuselt teise aja saavutas Siim Rikolas Rakvere komandost, ajaga 2 minutit 14,2 sekundit. Võistluse kolmas aeg,  2 minutit 16,5 sekundit,  kuulub kahele võistlejale - Raino Remmelile Rapla komandost ning Tõnu Mardlale Viljandi komandost, teatas Põhja päästekeskuse pressiesindaja.

Võistkondlikus arvestuses tunnistati parimaks koguajaga 12 minutit 37,3 sekundit Lennubaasi meeskond. Kõrghoone kuninganna tiitlit püüdis ka 26 naist. Parim oli Tagne Tähe, ajaga 3 minutit 15,2 sekundit. Võistkondlikus arvestuses võitis naiskondadest SKA naiskond, ajaga 21 minutit 35,9 sekundit.

Kokku osales trepijooksul rekordiliselt 153 võistlejat. Võistluse peakorraldaja Teet Piile jäi võistlusega rahule. «Osalejate arv oli sellel aastal rekordiliselt suur. Tegemist pole pelgalt spordiüritusega, vaid osana päästjate reaalsest tööst. Tallinnas on palju kõrghooneid, selliseid olukordi, kus lift ei tööta ja päästja peab jooksma lühikese ajaga mööda treppe kõrgele, võib juhtuda ka reaalselt,» märkis Piile.

Kõrghoone kuninga trepijooksu korraldati tänavu 15. korda.  Esimene Kõrghoone kuninga võistlus peeti 2000. aastal Viru hotellis.