Endine rahandusminister andis välja debüütplaadi

, Tallinncity.ee vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Reformierakondlasest riigikogu liige Aivar Sõerd tähistas Niguliste kirikus 50. juubelit orelikontserdiga.
Reformierakondlasest riigikogu liige Aivar Sõerd tähistas Niguliste kirikus 50. juubelit orelikontserdiga. Foto: Erik Prozes

Riigikogu lige ning endine rahandusminister Aivar Sõerd esitleb laupäeval kell 12 Tallinna Toomkirikus oma debüütplaati, millel kõlavad baroki- ja romantismiajastu suurte heliloojate meistriteosed.

Plaat on salvestatud 2014. aasta kevadel ja sügisel ning muusikapalad on esitatud Toomkiriku Ladegasti-Saueri orelil. «Tee tagasi muusika juurde leidsin pärast 30-aastast pausi ning nüüdseks on kunagisest noorushuvist saanud tõsisem püüdlus interpretatsioonikunsti arendamise poole,» sõnas Aivar Sõerd.

«Üks põhjus, miks plaat sündis, on Toomkiriku 100-aastane Ladegasti-Saueri orel, mis vahetult enne salvestusi läbis intoneerimise ning on praegu eriti imelise kõlaga. Plaadil esitamiseks valisin baroki- ja romantismiajastu heliloojad Johann SebastianBachi, Dieterich Buxtehude, Johann Pachelbeli, Cesar Francki ning Sigfrid Karg-Elerti. Just nende heliloojate looming mõtestab minu jaoks lahti igavikulised väärtused ning muusikalise esteetika täiuslikkuse.»

Aivar Sõerdi juhendaja, orelikunstnik ja helilooja professor Andres Uibo Muusika- ja Teatriakadeemiast iseloomustab oma üliõpilast kui väga töökat, kohusetundlikku ja tõsise ellusuhtumisega inimest. «Aivar on jõudnud oma oreliõpingutega juba III kursusele ning kindlasti pole kerge olla täiskoormusega üliõpilane ning samal ajal Riigikogu liige – üheaegselt tööl ja koolis käia suudavad väga vähesed. Aivarile on oreliõpingud andnud juurde palju esinemisjulgust ja enesekindlust, mis tulevad kasuks ülesastumistel nii muusiku kui ka poliitikuna,» rääkis Andres Uibo. «Aivar suhtub orelimängu väga tõsiselt – sealt ka mõte salvestada plaat ning jagada seda huvilistele tasuta.»

Heliplaadi helirežii tegi Tartus tegutsev helitehnik ja oreliõpetaja Urmas Taniloo.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles