Poliitikud ja ettevõtjad pidasid maha robotlahingu

Samal ajal kui Stenbockis peeti koalitsioonikõnelusi, mängisid osad poliitikud Reaalkoolis Lego klotsidega. Robotlahingu käigus selgitati välja parim võistkond, kuid ürituse laiem eesmärk oli hoopis tähelepanu juhtimine IKT sektori tööjõupuudusele.

Robotlahingu ettevalmistustööd hakkasid kell kümme, siis jagati poliitikud, ettevõtjad ja neid juhendavad noored viite võistkonda, et valmistada ette robotid, millega saaks üksteiselt mõõtu võtta.

Postimees jõudis reaalkooli aulasse kella 11 paiku ning selleks ajaks olid võistkonnad juba täies hoos: Jüri Ratas (KESK) oli seljast visanud pintsaku ja askeldas õhinaga roboti saha kallal, kõrvallauas ristis Sergei Metlev (VE) oma võistkonna roboti Sookolliks ja Siim Tuisk (SDE) uhkustas sellega, et nende robot on kõige madalam, laiem ja suurem.

Poliitikud jäid oma tuntuse poolest ehk kõige rohkem silma, kuid tegelikud ideede genereerijad paistsid olevat hoopis ettevõtjad ja noored. Neid võis kõige rohkem näha sülearvutite taga programmeerimas ning funktsionaalsuse peale mõtlemas.

Kell 11.30 hakkas robotlahing pihta. Meeskondadel tuli lahendada kaks ülesannet: robotitega linna läbimine ja sumorobotite võistlus. Vaata edasi videost!

Robotlahingu võitis meeskond koosseisus poliitikud Riina Solman (IRL) ja Evert Rööpson (REF), ettevõtjad Priit Kongo (NetGroup) ja Toomas Polli (Elisa) ning õpilased Mihkel Nõle ja Philip Tribell.

Robotlahingu eesmärk oli tõmmata tähelepanu sellele, et IKT sektori tööjõupuudus on kogu Eesti tulevase majanduskasvu üks suurimaid pidureid ning lahendusena peavad riik ja ettevõtjad panustama oluliselt rohkem tehnoloogiaalasesse huvitegevusse.

Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) presidendi Anneli Heinsoo sõnul oli poliitikuid, ettevõtjaid ja noori ühendava «Robotlahingu» korraldamise eesmärk näidata, et robotid ja programmeerimine ei ole midagi üle jõu käivat ka inimeste jaoks, kes valdkonnaga varem kokku pole puutunud.

«Riigikogu liikmed Jüri Ratas ja Yoko Alender ei ole mehaanikud ega IT-spetsialistid, kuid täna näitasid nad isikliku eeskujuga, et suudavad väga põgusa juhendamisega panna ise robotid liikuma. IKT valdkond on põnev ja kaasahaarav. Pikemaajaliselt võiks olla eesmärgiks see, et IKT-ringid on tulevikus sama loomulikud kui spordi-, laulu- ja tantsuringid,» lausus Heinsoo.

«Robotlahingus» katsusid omavahel jõudu poliitikute ja ettevõtjate ühismeeskonnad, keda juhendasid sel aastal Eesti meistriks valitud Kristiine Gümnaasiumi NutiLabori robootikaringi «Öökullid» noored ning Tallinna südalinna Kooli ja Tallinna Reaalkooli robootikahuvilised. Meeskondadel tuli lahendada kaks ülesannet: robotitega linna läbimine ja sumorobotite võistlus.

Programmeerijate ja mehaanikutena panid ennast proovile poliitikud Yoko Alender, Jüri Ratas, Riina Solman, Evert Rööpson, Siim Tuisk, Linda Eichler, Ivika Puust, Sergei Metlev, Arne Lapõnin.

Ettevõtjate poolelt osalesid üritusel Avo Kask (CGI), Priit Kongo (NetGroup), Mart Einpalu (Levira), Anneli Heinsoo (Tieto), Mart Ambur (KN), Erik Jõgi (Codeborne), Filipp Seljnko (Skype), Toomas Polli (Elisa), Agnes Roos (Eesti Energia) ja Andres Pagarand (Oracle).

Robotlahingu võitis meeskond koosseisus poliitikud Riina Solman ja Evert Rööpson, ettevõtjad Priit Kongo ja Toomas Polli, noored tehnikahuvilised Philip Tribell ja Mihkel Nõel.

Loe ka neid

Tagasi üles