Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vabaduse väljaku tunnelis avatakse noorte fotograafide näitus

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Johan Hallimäe

Teisipäeva õhtul kell 19 avatakse Vabaduse väljaku tunnelis fotonäitus «1–4 AM», mis koosneb nelja noore fotograafi töödest, kelle visuaalide põhitemaatikaks on linnaruumi olemusest rääkivad hetked.

Fotonäituse autoriteks on Johan Hallimäe, Kajar Kattai, Glänel Tirrand, Taaniel Malleus, kes on jäädvustanud linnaruumi tihti märkamatuks jäävates hetkedes, teatas linnavalitsuse pressiteenistus. Töödes on esile toodud öist ja varahommikust aega, mil inimesed on tänavatelt lahkunud ja alles jääb müstiline tühjus. Fookuses on seega peatänavad, raudteed, vaatamisväärsused ja teised harilikud kohad linnas, mis öisel ajal transformeeruvad apokalüptiliselt tühjaks ning eriliseks.

«Tahame näitusega tuua vaatajani fotodel valitsevat emotsiooni ja lasta sügavuti uurida, mis piltidel tegelikult toimub,» kirjeldasid noored näitust. Fotode autorite sõnul pole ka näituse asukoha valik sugugi juhuslik. «Eksponeeritavad fotod loovad ühtse terviku tunneliga, kus argipäeval liigub palju inimesi, kuid õhtul, enne tunneli sulgemist, valitseb selles massiivne tühjus ja vaikus. Seda läbides tekib liiklejal korraks tunne, et ta on keset linna täiesti ihuüksi,» lisas näituse üks autor Taaniel Malleus.

Näitus on valminud Tallinna spordi- ja noorsooameti mobiilsete noorsootöötajate ja noorte koostööna ning jääb Vabaduse väljaku tunnelis avatuks 28. veebruarini. Tegemist on rändnäitusega, mis liigub alates märtsist edasi teistesse näitusepaikadesse Tallinnas ja hiljem ka mujal Eestis.

Tagasi üles