Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kristiine keskuse kõrvale kavandatakse 11-korruselist puitmaja

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kristiine linnaosavalitsuse hoone asemele kavandatakse 11-korruselist puitmaja. | FOTO: Google StreetView

Tallinna linnavalitsus algatas Taksopargi ristmiku serval Kristiine keskuse kõrval asuvate kinnistute detailplaneeringu koostamise.

Endla 45a / Tulika 31, Tulika 33b ja 33c kinnistute detailplaneeringu koostamise eesmärk on moodustada kinnistute liitmisel ärimaa ja ühiskondlike ehitiste maa sihtotstarbega krunt ning määrata ehitusõigus äri- ja ühiskondliku hoonekompleksi kavandamiseks, teatas linnavalitsuse pressiteenistus. Planeeritav maa-ala asub Kristiine linnaosa peamise liiklussõlme – Endla tänava, Tulika tänava ja Sõpruse puiestee ristmiku ääres. Planeeritava alaga külgneb Kristiine kaubanduskeskus.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles RAAM Arhitektid AI OÜ, eesmärgiga kinnistud üheks krundiks liita, olemasolev hoonestus lammutada ning püstitada uus kuni 11-korruseline puidust äri- ja administratiivhoone. Detailplaneeringu algatamise taotluse juurde on lahendusettepaneku ja illustreeriva materjali koostanud Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

Planeeritavale maa-alale jäävatel kinnistutel asuvad kolmekorruseline büroohoone ja alajaam, kolmekorruseline Kristiine linnaosavalitsuse hoone ja garaaž ning ühekorruseline kohvik.

Kristiine linnaosa üldplaneeringu kohaselt võib sellele alale kavandada põhiliselt ärifunktsiooniga hooneid nagu kaubandus-, teenindus-, toitlustusettevõtteid, mitme funktsiooniga büroohooneid ja muid magistraaltänavate äärde linnaehituslikult kohaseid ehitisi. Algatamisettepanek on kooskõlas Kristiine linnaosa üldplaneeringuga.

Tagasi üles