Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pildid ja video: merevägi lõhkas Tallinna lahest leitud miini

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Täna varahommikul lõhkas merevägi Tallinna lahest leitud ajaloolise lõhkekeha.

Miinijahtija Admiral Cowen asus miinisadamast lõhkamiskoha poole teele pisut pärast päikesetõusu. Mereväe laevastiku tuukrigrupi miinituukrid transportisid põhjamiini ohutusse kaugusesse Katariina kaist põhja suunas, kus see lõhati miinijahtijalt juhitud allveeroboti Seafox abil kella 7 paiku.

Tegemist oli Teise maailmasõja aegse Saksa päritolu põhjamiiniga TMB, mis sisaldas lõhkeainet koguses, mis on võrdväärne 720 kilo trotüüliga.

Põhjamiin leiti mereväe laevastiku miinituukrite poolt aprilli keskel rutiinse kontrolli käigus miinisadamast umbes 800 meetri kauguselt. Koostöös mäeinstituudiga koostati ohuhinnang, mille põhjal otsustati lõhkekeha transportida kaldast ohutusse kaugusesse ning seal õhkida.

«Rutiinse töö käigus, kui me neid alasid jälle üle vaatame, siis me neid ka leiame. Põhjuseks on eelkõige tehnoloogia ja inimeste teadmiste areng,» põhjendas miinide leidmist juba varem kontrollitud aladelt mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska.

Tänane operatsioon viidi läbi koostöös erinevate ametkondade ning politsei- ja piirivalveametiga, et tagada laevaliikluse ohutus.

Tagasi üles