Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Haabersti ristmiku juures pole lubatust rohkem puid maha võetud

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
KOmmunaalameti kinnitusl on kõik puud maha võetud vastavalt raieloale. | FOTO: Liis Treimann

Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesialliku kinnitusel ei vasta tõele meedias levivad väited, nagu oleks Haabersti ristmiku ehitusobjekti ümbruses maha võetud lubatust rohkem puid.

«Puude raie on toimunud vastavalt raieplaanile ja raieloal märgitule. Meedias leviv informatsioon raieloas märgitud puude raiemahu ületamise kohta on väär ja inimesi eksitav,» ütles Vesiallik.

Haabersti ristmiku rekonstrueerimistööde läbiviija edastatud informatsiooni kohaselt on Vesialliku sõnul praeguseks vastavalt raiete plaanile teostatud raadamisaladel üksikpuude langetamine, võsaraie ja raadamistööd 95 protsendi ulatuses. Vastavalt raieloale on töövõtjal teostada veel umbes 30 üksikpuu raie.

«Raietöödega alustamisel juhtunud intsident ühe linnupesa lõhkumise osas vastab tõele. Kuna puud olid tihedalt, siis pesa avastati alles peale puu langetamist,» tõdes Vesiallik. Keskkonnainspektsioon algatas Vesialliku kinnitusel ka konkreetse puulangetaja vastu ettevaatamatuse tõttu menetluse. «Rohkem selliseid juhtumeid esinenud ei ole,» lisas ta.

Haabersti ristmiku rekonstrueerimise tõttu langetamisele mineva hõberemmelga kaitsjad on meedias väitnud, et raieloa alusel tohib maha võtta 795 puud, kuid praeguseks on puid maha võetud juba üle 1200 ja seda lindude pesitsusajal.

Tagasi üles