Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pirita elanik: armastatud rannast on saanud koerte jalutusväljak

2
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Munitsipaalpolitsei sai mureliku kirja Pirital elavalt Sergeilt, kelle sõnul on armastatud populaarsest rannast saanud ebasanitaarne ja ohtlik koht.

Seda eelkõige hoolimatute koeraomanike tõttu, sest Sergei sõnul tullakse koera jalutama kõigist Pirita elurajoonidest, kuid ka autodega südalinnast. Ohtlikuks teeb olukorra see, et koerad lastakse randa vabalt jooksma.

«Oleks neil vähemalt suukorv peas, aga ei ole. Kondavad ringi, ehmatavad lapsi ja lapsevanemaid, roojavad vette ja liiva sisse. Suvel mängivad seal väikesed lapsed ja kaevavad välja hunnikute viisi koerte väljaheiteid. Jalutan rannas iga päev ja näen, mis toimub. Kohutav!» rääkis Sergei, kelle sõnul kardab rahvas koeri ja on pahane. Ta lisas, et hoolimatud loomaomanikud heal juhul eiravad märkusi, halvemal juhul aga nähvavad midagi ülbelt vastu. Ka rannavalvetöötajate märkusi ei peeta millekski.

«Talvel-kevadel valitsenud halb olukord on muutunud talumatuks. Pirita randa šantažeerivad koerad ja ülbed koeraomanikud, populaarsest puhkealast on saanud hunnikuterohke koerte jalutusväljak,» oli Sergei rahulolematu. Ometi on Pirita rannas spetsiaalselt tähistatud alad, kus koeraga jalutamine on lubatud.

Munitsipaalpolitsei Pirita tugipunkti peainspektori Anne Järve sõnul on Sergei mure igati mõistetav ja õigustatud. Viimase aja koeraründed Pirital-Meriväljal-Mähel lisavad kõigele kaalu.

Mis puudutab rannas patrullimist, siis ilusate rannailmade saabudes, on ka mupo tugipunkti peainspektoril plaanis seal kontrollkäike teha. Hetkel on tema põhitähelepanu aga suunatud jooksus oleva ohtliku koera tabamisele, juhtlõngad on juba käes. «Olen viimastel päevadel, koera pilt käes mööda Piritat tiirutanud ja inimestega suhelnud, nii koeraomanike kui ka teiste inimestega. Kogu Pirita rahvas on äärmiselt sõbralik ja murelik. Kutsun seda sõbralikku peret rohkem omavahel suhtlema ja üksteist mõistma. Koeraomanikke ei ole keegi unustanud – neile on jalutamiseks omad kohad, aga mõista tuleb ka neid inimesi, kes koeri kardavad. Olgem ausad – koer võib käituda ettearvamatult. Seega rohkem üksteisemõistmist, üksteisega arvestamist ja respekti. Me ometi tahame, et Pirita rannal oleks kõigil hea puhata,» ütles mupo peainspektor lõpetuseks.

Tagasi üles