Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Rohelised otsustavad Reidi tee kohtuvaidluse jätkamise lähiajal

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Reidi tee eskiisiprojekt. | FOTO: Linnavalitsus.

Rohelised loodavad veel sel nädalal otsustada, kas kaebavad edasi Tallinna Reidi tee ehitamist võimaldava halduskohtu otsuse.

Kohus jättis kolmapäeval rahuldamata MTÜ Eestimaa Roheline Liikumine kaebuse, milles MTÜ soovis Tallinna linnaplaneerimise ameti poolt Reidi tee teise etapi rajamiseks välja antud ehitusloa tühistamist.

«Peame saama selgeks, kas edasikaebamisel oleks perspektiivi ja loomulikult on oluline ka rahaline küsimus – omast taskust on raha keeruline võtta ja kinnisvaraarendajad pole meid kinni maksnud,» ütles Eesti Rohelise Liikumise projektijuht Mihkel Annus

Annuse sõnul peaks mingi selgus edasikaebamise osas saabuma sel nädalal.

Kohus märkis Reidi tee ehitamise alustamist võimaldavas otsuses, et ehitusloale esitatud kaebusega ei saa enam nõuda kehtivates üldplaneeringutes määratud tee asukoha muutmist. Kohus ei nõustunud kaebajate peamise väitega, et Tallinna linn oleks pidanud läbi viima uue keskkonnamõjude hindamise.

Tegevusloa andjal oli 2007. aastal läbiviidud keskkonnamõjude hindamise ja mitme hilisema ekspertarvamuse põhjal piisavalt teavet, et otsustada, kas Reidi tee ehitamine on arvestades kaasnevaid keskkonnamõjusid eelkõige inimestele, merekeskkonnale ja kaitstavatele kultuuriväärtustele lubatav. Kohus tugines sealjuures ka asjaolule, et keskkonnaamet, kui tee-ehitusest puudutatud kaitstavate parkide valitseja, andis ehitusloale oma kooskõlastuse.

Reidi tee esimest etappi, ehitust Ahtri ja Jõe tänava ristmikust kuni Pikksilma tänavani, keegi kohtus ei vaidlustanud.

Otsusele võib menetlusosaline esitada apellatsiooni hiljemalt 6. oktoobril. Kohtult kaebajale antud esialgne õiguskaitse, mis peatas ehitusloa kehtivuse, lõppes kohtuotsuse tegemisega. Uue taotluse saab vajadusel esitada ringkonnakohtule.

1,7-kilomeetrine Reidi tee hakkab kulgema Jõe ja Ahtri tänava ristmikult läbi sadama-ala ja mööda rannaäärt Russalka ristmikuni. Reidi tee rajamistööd on planeeritud lõpetada oktoobris 2018.

Tallinna linnaeelarvest eraldatakse sel aastal Reidi tee ehituse alustamiseks 9,4 miljonit eurot. Eesti valitsuse kinnitatud perioodi 2014–2020 transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava kohaselt on Reidi tee ehituse abikõlblikuks kogumaksumuseks 28,5 miljonit eurot, millest 85 protsenti kaetakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

Tagasi üles