Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Linnahalli maalinguteks eraldati linna eelarvest 15 000 eurot

Täiendatud kell 22.31!

14
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Riigiteataja

Suvel kinnitatud Tallinna lisaeelarvest tuleb välja, et linnavolikogu toetas skandaalset linnahalli maalingute projekti 15 000 euroga.

Vaatamata riigikogulase Märt Sultsi algsele jutule, et linnahalli maalingute eest maksid tegijad ise, tuli välja, et ka linn rahastas tegevust. Linnavolikogu pressiesindaja Liina Kaevu sõnul eraldati kunstiprojekti tarbeks 15 000 eurot.

«Raha eraldati eeldusel, et teostaja saab projekti realiseerimiseks kõik vajalikud kooskõlastused. Lisaeelarvet kinnitades ei soovinud volikogu kindlasti soodustada ebaseaduslikku tegevust, vaid eeldas projekti teostajatelt mõistlikku ja seaduspärast käitumist,» selgitas Kaev.

Linnavolikogu aseesimees Lauri Laats ise ei olnud aga linnahalli kunstiprojekti toetamisega kursis. «Ei tea, tõesti ei tea, äkki keegi teine oskab öelda,» vastas Laats küsimusele, kas linnavolikogu ikkagi toetas linnahalli ülevärvimist või mitte.

Järelepärimise peale ütles projekti eestvedaja Märt Sults, et tema on kõigest ettevõtmise mänedžer, mistõttu ei ole ta õige inimene, kellega rahaasjadest rääkida. «Mina ei tea sellest raha liikumisest absoluutselt mitte midagi,» ütles Sults alustuseks, kuid lisas hiljem, et oli asjadest ikkagi mingil määral teadlik. «Ma teadsin, et linnavolikogu eraldas mingisuguse raha, aga rohkem ei oska ma teile kommenteerida,» lausus Sults. Riigikogulane soovitas ühendust võtta hoopis kunstniku Silver Seeblumiga, kes vastutas tema sõnul projekti finantspoole eest.

Tänavakunstnik Seeblumi sõnade kohaselt ei olnud aga ka tema linna rahastusega kursis. «Kogu see suur poleemika linna rahastuse ümber ei puuduta mind ega Piradost absoluutselt, kuna meie ajasime asju vaid linnahalliga,» lausus ta. Seeblum lisas, et tema ja Piradose näol on tegemist täielikult apoliitiliste inimestega ning kogu projekt oli neil mõtteis olnud juba neli-viis aastat tagasi. See, et projekti teostamiseni jõuti just valimiste ajal, oli kunstniku sõnal puhas juhuste kokkulangemine.

Sotsiaaldemokraatide Tallinna linnapeakandidaat Rainer Vakra nimetas olukorda klassikaliseks Keskerakonna valimiseelseks sigaduseks, kus kasutatakse oma valimispropagandaks maksumaksja raha. «Just selliste trikkide eest on Keskerakonna kauaaegne peanäitejuht Savisaar kohtu all, aga tema õpilased ehk tänased abilinnapead jätkavalt kahjuks endiselt ebaausat mängu,» kommenteeris Vakra.

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Kristen Michali sõnul lollitati nii kunstnikke, kes ei teadnud asjaajamisest omasõnutsi palju, kui ka kogu avalikkust, et tegu oli noorte isikliku soovi, oma raha ja unetundidega linna paremaks teha. «Tühjagi. Hoopis maksumaksja raha ning Keskerakond oli ja jama tuli,» kommenteeris Michal. «Kes irooniat mõistavad, aimavad, et sarnaselt prügiveo ja Sarapuu juhtumile, nii ei tea Taavi Aas ka seekord midagi. Ja Jüri Ratas ei tunne Taavi Aasa. Neile appi rutates, filosoofiliselt küsides, keda inimene ikka tänapäeval õieti tunneb?»

Paar nädalat tagasi ilmusid riigikogulase Märt Sultsi eestvedamisel Tallinna Linnahalli seintele suuremõõtmelised seinamaalingud. Kõnealuseks kunstiprojektiks puudus aga ametlik luba, mistõttu algatas muinsuskaitseamet väärteomenetluse hoone omaniku Tallinna Linnahalli ASi suhtes, kelle kohustuseks on tagada mälestise säilimine. Seadusega vastuolus olevad maalingud eemaldatakse linnahalli seintelt lähipäevil.

Tagasi üles