«Pealtnägija» uuris prostitutsiooni käekäiku pealinnas

Prostituut Amsterdami punaste laternate piirkonnas klienti ootamas.

FOTO: ANOEK DE GROOT/AFP/Scanpix

Maailma vanim äri ei kao lihtsalt ja käib praktiliselt avalikult edasi, sh Tallinna linnale kuuluvatel pindadel: ​Põhja prefektuuri organiseeritud kuritegude talituse juhtivuurija Ardo Ranne ütles, et seksiteenust pakutatakse tänasel päeval suurusjärgus 165 aadressil Tallinna linnas ja Harjumaal.

On korter-bordelle, on massaažisalonge, aga ei ole maja, ei ole selliseid klubilisi bordelle sellisel viisil, nagu nad olid aastakümneid Tallinnas tegutsenud, rääkis uurija «Pealtnägijale» ja «Insightile».

Lihtsalt öeldes on seksi ost-müük kahe vabatahtliku täisealise vahel seaduslik, keelatud on vahendamine ja just selle viimase – ehk organiseeritud tegevuse ja vahendustasu võtmise – tõestamine on politseile põhiline pähkel.

Juhtivuurija Ardo Ranne sõnul on politseil siiski sihikul mõni asutus, millel on väidetavalt nii-öelda brigadir, tema hinnangul on kümnel aadressil tegevus väga hästi ja mastaapselt organiseeritud.

Aga kuidas jõuab teenuseni näiteks suvaline turist? Ajalooliselt on info allikaks taksojuhid, viimasel ajal ka velotaksod.

Tagasi üles