Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Loksa töötud võitlevad võimaluse eest töötada Tallinnas

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Loksa. | FOTO: Liis Treimann

Loksa linnas, kus töötute elanike osakaal ulatub 13 protsendini, ei taha linnavalitsus lahendada sotsiaalseid probleeme ning ei korralda transporti nii, et töötud saaksid sõita Tallinna, kus leidub vabu töökohti.

Tallinnast 67 kilomeetri kaugusel Loksal elab ametlikel andmetel 3080 inimest, kellest üle 500 kaotas eelmisel aastal Loksa laevaremonditehases töö, vahendas ERR uudised.

41-aastane Lidia Gilina töötas laevaremonditehases kaheksa aastat keevitajana, kuid juba terve aasta on ta olnud töötu ning naisel oli võimalus saada uus  töökoht Tallinnas Elcoteqi tehases, kuid takistuseks sai bussiühendus Loksalt pealinna.

Naise sõnul on Elcoteq valmis pakkuma tööd ligi 20-le loksalasele, mis vähendaks töötute arvu linnas peaaegu 10 protsenti, kuid linnavalitsus pole nõus bussi väljumise aega 15 minutit varasemaks nihutada.

Loksa aselinnapea Andres Kaskla, kes viskas Gilina sõnul tema palve peale toru hargile, ütles uudisteportaalile, et linnavalitsus bussigraafiku küsimustega ei tegele.

Tagasi üles