Korb: enne kritiseerimist tuleks vaadata peeglisse

Mihhail Korb.

FOTO: Liis Treimann / Postimees

Keskerakonna peasekretäri, endise linnaosavanema Mihhail Korbi sõnul võiksid eri kaliibriga poliitikud, kes pildusid kriitikanooli noorte linnaosavanemate kohtadele kandideerijate suunas, esialgu vaadata peeglisse ja meenutada, kuidas nemad alustasid teekonda suurde poliitikasse.

Korbi sõnul tasuks mõningatel poliitilise eliidi esindajatel meenutada head tava ning selle asemel, et põhjendamatult süüdistada noori kandidaate linnaosavalitsuste juhtide kohtadele, võiksid nad olla kannatlikud ning oodata ära nende töö esimesed tulemused. «Tänased poliitikud reformierakondlaste leerist – Keit Pentus-Rosimannus, Kristen Michal, Taavi Rõivas, Urmas Paet ja paljud teised arvavad nähtavasti, et vaid nemad on erakordselt andekad, et suutsid oma 20ndate eluaastate alguses töötada juhtivatel positsioonidel linnas ning 30-aastaselt Vabariigi Valitsuses. Tänased noored on kahtlemata võimekad. Neil on teadmised, oskused, soovid, ideed ja eesmärk töötada igapäevaselt sellega, et meie riik areneks paremuse suunas ning muutuks üha õiglasemaks iga päevaga,» lausus Korb.

Peasekretär lisas veel, et Keskerakond on alati toetanud noori ning olnud nende tööle rakendamise poolt. «Kui vaadata ümberringi, siis kõik soovivad võtta tööle noort inimest, kes on pikaaegse töökogemusega. Tekib küsimus, kust saab noor inimene selle laialdase kogemuse, kui me ise ei soosi olukorda, kus noorel inimesel oleks takistusteta võimalik seda koguda?» küsis Korb.

Poliitik sõnas samuti, et kõik kandidaadid linnaosavalitsuse juhtivatele positsioonidele on võimekad, andekad ja töötavad noored inimesed, kellel on julged ideed ning värske pilk harjumuspärastele asjadele. «Olen kindel, et uus meeskond tuleb suurepäraselt toime nendele usaldatud kohustustega ning oskavad tõestada kodanikele mitte sõnadega, vaid tegudega, et nende peale saab loota ja nendega arvestada,» lausus Korb ning märkis veel, et iga inimene on väärt seda, et talle antaks aega atra seada ja sisse elada.

«Kui jutt selle peale läks, siis noorus on puudus, mis möödub kiirelt ning asendub kogemuste ja teadmistepagasiga. Ei tasu üle minna isiklikele solvangutele ning põhjendamatutele süüdistustele, sest me kõik oleme kuskilt alustanud,» resümeeris Korb.

Loe ka neid

Tagasi üles