Vakra: peatagem Pääsküla gümnaasiumi sulgemine

Rainer Vakra

FOTO: Mihkel Maripuu

Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra tegi kolmapäeval Nõmme linnaosakogus ettepaneku peatada Pääsküla gümnaasiumi põhikooliks muutmise arutamine linnavolikogus kuniks linnaosakogu on võtnud omapoolse seisukoha.

Ettepanek leidis üksmeelse toetuse. «Selle ettepaneku poolt olid isegi Nõmme keskerakondlased. Taavi Aas valetab, kui ta ütleb, et linnaosakogu eiras lapsevanemate tahet. Kas keegi on näinud mõnda lapsevanemat rõõmust hüppamas, et oi kui tore, gümnaasium muudetakse põhikooliks,» ütles Vakra Postimehele.

Ta lisas, et Pääsküla kooli gümnaasiumiosa sulgemise teemat ei ole nõmmekatega läbi arutatud, asi on segane ning linnavõim ei ole küsinud isegi linnaosakogu arvamust selles küsimuses.

«Pärast Pääsküla sulgemist saavad igal aastal 13st põhikooli lõpetavast klassist vaid kolm jätkata õpinguid kodulinnaosas – Nõmme gümnaasiumis. Sajad õpilased on sunnitud sõitma kesklinna, et omandada keskharidus,» lausus Vakra.

Vakra sõnul soovitab ta nõmmekana neil linnajuhtidel, kes soovivad kooli sulgemist, proovida sõita praeguse Pääsküla gümnaasiumi juurest Mustamäele. «Vaadake, mitu ümberistumist tuleb Nõmme õpilasel teha selleks, et jõuda tulevikus võib-olla loodava Mustamäel asuva suure riigigümnaasiumini,» ütles Vakra.

Loe ka neid

Tagasi üles