Galerii: Hispaania saatkonna ees avaldati meelt Kataloonia toetuseks

Tallinnas Hispaania saatkonna ees toimus täna pärastlõunal meeleavaldus Kataloonia toetuseks.

«Meie sõnum on keskendunud demokraatia toimimisele Hispaania Kuningriigi Kataloonia autonoomses piirkonnas, kus endiselt on vahi all neli enesemääramise õiguse eest rahumeelselt seisnud poliitikut ning kus ka paljusid teisi Kataloonia juhtivaid poliitikuid ähvardatakse kuni 30-aastase vanglakaristusega,» teatas meeleavalduse üks korraldaja Ülo Laanoja.

«Oleme seisukohal, et valimised oludes, kus enesemääramise õigust nõudvate organisatsioonide juhid on juba nädalaid vahistatud ning teine osa vahistamise vältimiseks Euroopa Liidu «pealinnas», ei järgi kandideerimisel võrdsete võimaluste tagamist ning paralleele võib tuua referendumiga Krimmis. On loodud õhkkond, milles on alust kahelda isegi hääletustulemustega manipuleerimises,» lisas Laanoja.

«Tuleb rõhutada, et Hispaania keskvõim jätkuvalt välistab mistahes dialoogi nendega, kelle arvates Kataloonia on «nation» ega soovigi teada saada, palju tegelikkuses iseseisvusmeelseid on,» sõnas Laanoja. «Valimised ja referendum on siiski kaks erinevat asja ning pugemine vaid aasta pärast aastakümneid valitsenud diktaatori surma vastu võetud konstitutsiooni paragrahvide taha, ei demonstreeri soovi avatud demokraatia järele.»

Tagasi üles