Üksi elavad Põhja-Tallinna pensionärid saavad linnaosalt abipakid

Tallinn. 14.01.2017. Põhja-Tallinna vabatahtlikud koolinoored pakkisid 800-le üksi elavale vanurile abipaki, kus sees eluks vajalik. Kahe päeva jooksul viivad vabatahtlikud need pakid neile, kellele need mõeldud on. Pildil vabatahtlikud ja valmis abikotid. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

FOTO: JAANUS LENSMENT/PM/SCANPIX BALTICS

Ligi sada üksi elavat Põhja-Tallinna pensionäri saavad sel nädalavahetusel linnaosalt abipakid.

Kodumajapidamises vajalikke tarbeid sisaldavad abipakid viivad eakatele vabatahtlikud koolinoored, teatas linnaosavalitsuse pressiesindaja. Pakid on komplekteeritud eelkõige silmas pidades praktilist väärtust. Näiteks on seal pesupulber, nõudepesuvahend ja teised kodumajapidamises vajalikud asjad.

Nendele inimestele, kes nädalavahetusel pakki kätte ei saa, toimetatakse see kätte hiljem.

Põhja-Tallinna vanema Raimond Kaljulaidi sõnul kuulub linnaosavalitsuse prioriteetide hulka lisaks heakorrale ja vähekindlustatud lastega peredele ka eakate inimeste eest seismine.

«On väga oluline, et me ei unustaks abi vajavaid inimesi pärast seda kui pühad on läbi. Eesti pensionid on väikesed, eriti raske on üksinda elavatel eakatel. Sellepärast peamegi meeles just üksinda elavaid eakaid inimesi. See algatus õnnestus eelmisel aastal väga hästi ning seetõttu otsustasime seda korrata,» ütles Kaljulaid.

Loe ka neid

Tagasi üles