Talvekuud toovad päästjatele rohkem tööd

Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü.

FOTO: Põhja päästekeskus

Aasta oma rõõmude ja muredega on alanud, kogemused näitavad, et Päästeameti jaoks on talvekuud  siiski pigem murekoht, kirjutab Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü.

Näiteks üle-eelmisel aastal hukkus Eestis jaanuarikuu jooksul tules tervelt 11 inimest, eelmise aasta detsembris 9. Üle vabariigi hukkus eelmisel aastal tules 39 inimest, nendest 11 Tallinnas ja mujal Harjumaal. Need on numbrid, mille vähendamine peab olema meie kõigi ühine tahe.

Siinkohal jagan mõningaid lihtsaid nippe, et traagiline tuleõnnetus jääks tulemata.

Kindlasti on sul kodus nõuetekohaselt paigaldatud ning töökorras suitsuandur, veendu, et selline on ka kõikidel sinu naabritel ning eakatel sugulastel.

Väldi ahju üle kütmist, külmade ilmadega küta ahju mitu korda päevas ja üks ahjutäis korraga.

Kui tunned, et sinu kodus pole elektrijuhtmete, küttesüsteemi või korstnaga kõik korras, pöördu oma ala asjatundja poole.

Kodus peaks olema nii tulekustuti kui tuletekk.

Siseruumides ära suitseta, kõige turvalisem on suitsetada õues ning torgata sigaretikoni näiteks veega täidetud purki. Möödunud aastal hukkus tulekahjudes, mis said alguse lohakast siseruumides suitsetamisest 20 inimest!

Toidu pliidil või ahjus valmimise ajal tuleb väärt einel ka silm peal hoida, siis ei minda kodust ära ega teise tuppa magama.

Põlev küünal külmal talveõhtul on ilus, kuid veendu, et läheduses ei ole asju, mis võivad süttida.

Kodust lahkudes või magama minnes ei ole turvaline tööle jätta vooluvõrku ühendatud elektriseadmeid (pesumasin, nõudepesumasin).

Mõistlik on asjadest puhtad hoida nii kodumaja koridorid kui rõdud – nii pole tulekahju korral ka millelgi põleda.

Hästi nähtav majanumber hõlbustab appi rutanud operatiivtöötajate tööd. Samuti peab autot parkides veenduma, et läbi mahub ka gabariitidelt suur päästemasin.

Loomulikult töötab ka sel aastal täiel võimsusel kodunõustamiste projekt ning helistades päästeala infotelefonil 1524, on võimalik enda jaoks sobivaks ajaks leppida kokku päästeametniku kodunõustamine.

Loe ka neid

Tagasi üles