Jõhker koerarünnak Mustamäel: lemmikut kaitsenud omanik sai näkku pureda

Mustamäel ründas koer teisi koeri ja inimesi. Foto on illustreeriv.

FOTO: SWNS.com/SWNS.com

Tallinnas Mustamäel Vilde tee ümbruses toimus esmaspäeval koerarünnak, mille käigus ründas suur, bokserilaadne võitluskoer nelja liigikaaslast ning nendega kaasas olnud peremehi. Ühel juhul sai omanik pureda näkku. 

Rünnak toimus umbes kahe tunni jooksul, kõigi rünnete puhul ilmus koer välja ootamatult ning asus koheselt ründama, puredes nii loomi kui inimesi.

Munitsipaalpolitsei Mustamäe piirkonnatöö peainspektor Anna Elzeri sõnul pole nii mastaapset koerarünnet varem ette tulnud.  Tänaseks on avalduse teinud neli koeraomanikku, kuid Vilde tee Loomakliiniku andmetel on esmaabi osutatud viiele, arvatavalt sama ründekoera ohvrile.

Lisaks koertele said kannatada oma lemmikut kaitsma asunud peremehed, kellest üks sai pureda nii näkku kui kätte. Vaid üks koeraomanik pääses vigastusteta ja seda tänu paksudele talveriietele. Kõige tõsisemalt sai kannatada pisike pikakarvalise taksikoer, kelle esmased ravikulud ulatusid 180 euroni ning kelle loomakliinikust väljastatud tervisetõendil seisab: «Väga suur, umbes 8 cm sügavune auk saba juurel, ulatub pärakuni – puhastatud, värskendatud õmmeldud». Üks koertest sai rängalt pureda koonust ja ülejäänud keha erinevatest piirkondadest.

Tegemist on mõned kuud tagasi varjupaigast võetud koeraga, kes omaniku sõnul end kodus igati eeskujulikult üleval on pidanud. Lisaks koerale on peres ka kass, kellega koos sõbralikult ühte tuba jagatakse. Koer on tavaliselt toas kinni, aga esmaspäeval, kui majja uut köögitehnikat toodi, kasutas koer hetke ning pistis jooksu. Umbes kahe tunni pärast tuli ta ise koju tagasi.

«Mis pani siiani koduses miljöös rahulikku ja sõbralikku koera agressiivselt käituma, on ka peremehele siiani arusaamatu. Ta kahetseb südamest ning on juhtunust sügavas stressis. Terve pere istus õhtul koos ja arutas, mida edasi teha.  Praegu on kaalumisel koera varjupaika tagasi andmine. Soovitasin neil enne lõpliku otsuse tegemist nõu pidada loomakliiniku spetsialistidega, kes koerte psühholoogiat paremini tunnevad. Minu teadmiste põhjal koerad toime pandud vale karistust või väärkohtlemist ei unusta. Inimene  on võimeline andestama ja unustama, aga koer mitte,» ütles peainspektor Elzer.

«Panen kõigile koeraomanikele südamele – olge tähelepanelikumad ja tegelege oma lemmikutega, kui te ta kord juba oma pere liikmeks olete võtnud. Õppige teda tundma, jälgige tema reageeringuid, tegelege temaga. Kui olete võtnud koera ja veel ei ole tema iseloomus täit selgust saanud, siis viige koer välja suukorvistatult. Nagu välja tuleb – kodus pehmeke  ja armas loomake võib väljas muutuda agressiivseks ründajaks. Koerad võivad käituda ettearvamatult, sellega tuleb arvestada ja ennetada. Loo juures on siiski ka midagi positiivset – nimelt tulid kahel korral koerarünnet märganud inimesed ründe alla sattunutele kiiresti appi, sealhulgas ka kaks möödunud autojuhti. Suur tänu kõigile, kes ühel või teisel viisil abi osutasid,» tunnustas munitsipaalpolitsei piirkonnajuht.

Loe ka neid

Tagasi üles