Mustamäe spordi- ja vabaajakeskus peab sarikapidu

FOTO: Linnavalitsuse pressiteenistus

Teisipäeval, 30. jaanuaril peetakse Akadeemia tee 30 kinnistule kerkinud spordi- ja vaba aja kompleksi sarikapidu.

«Hiljemalt detsembriks on ujula ning sauna- ja veekeskusega ning mitme spordisaaliga kompleks kasutusvalmis,» ütles abilinnapea Eha Võrk. «Ehitaja sai mahuka hoone poole aastaga katuse alla. Tööd on läinud väga ladusalt. Pole kahtlust, et see mitmekülgseid sportlikult ja tervislikult vaba aja veetmise võimalusi pakkuv ühiskondlik ehitis saab lubatud tähtajaks valmis.»

Mustamäe spordi- ja vabaajakeskusesse on kavandatud avalik saun ning lõõgastust pakkuv vee- ja saunakeskus, kus on kokku viis basseini ja 17 sauna. Sportlikku ajaviidet pakuvad kuue 25-meetrise rajaga ujula, jõusaal, rühmatreeningute saal, pallimängude saal, tantsu-, võimlemis- jms treeningute saal ning bowling'usaal. Eraldi esiletõstmist väärib spordisaali rajatav unikaalne tõstetav spordipõrand, mida on võimalik vastavalt saali kasutusotstarbele kas avada või sulgeda. See suurendab saali kasutusvõimalusi ning võimaldab ohutut treenimist sportvõimlejatele.

«Spordi- ja vabaajakeskus täidab mustamäelaste ammuse unistuse,» ütles Võrk. «Olgugi et Mustamäel elab ligi 70 000 inimest ja tegemist on elanike arvult suuruselt teise linnaosaga, ei ole linnaosa elanikel oma ujulat ja avalikku sauna ning korralikku mitmekülgseid võimalusi pakkuvat spordikeskust seni paraku olnud.»

Mustamäele sauna ja ujulaga spordikompleksi rajamiseks korraldati konkurss ning seati linna omanduses olevale kinnistule Astlanda Arendus OÜ kasuks hoonestusõigus. Spordikompleks valmib hiljemalt 30. novembriks 2018.

Loe ka neid

Tagasi üles