Tallinnas peavad 900 tantsijat talvise tantsupäeva

Talvine tantsupidu Tartus.

FOTO: Sille Annuk

Tallinna kesklinnas asuva trahteri Kochi Aidad ees koguneb reede õhtul pea 900 tantsijat, et pidada maha kuues Tallinna talvine tantsupäev «Aidaaluse tantsud».

«Tallinna ja Harjumaa rahvatantsurühmasid koondavast tantsupäevast on saamas juba iga-aastane traditsioon, mille peamine eesmärk on nautida koos tantsimist ka talvel,» ütles üks Tantsuselts Sõleke korraldajatest Kerstin Jaani.

«Selleaastase tantsupäeva teema «Aidaaluse tantsud» on inspireeritud pärimustantsudest, millele olid omased korduvad motiivid ja lihtne liikumine, puudusid kiired liigutused ja tõsted. Tantsiti sageli madalates aidaruumides, mis selgitab ka meie seekordset toimumiskoha valikut - Kochi Aitasid,» sõnas Jaani. «Selleks, et kõigil oleks lihtne kaasa tantsida, tutvustatakse igat tantsu ja näidatakse sammud ette.»

Tantsupäev algab kell 19 Lootsi 10 asuva trahteri Kochi Aidad esisel platsil. Tantsupäevale on oodatud kaasa elama kõik tantsuhuvilised, üritus on tasuta.

Väliüritus kestab orienteeruvalt kaks tundi, millele järgneb simman Kochi Pruulikojas.

Talve tantsupäeva korraldavad Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Tantsuselts Sõleke. Tantsupäeva toetavad Kultuurkapital, Tallinna linnavalitsus ja Kochi Aidad.

Loe ka neid

Tagasi üles