Laupäeval tähistatakse Vabaduse väljakul Hiina uue aasta saabumist

Hiina uusaasta vastuvõtmine.

FOTO: Tanel Murd

Laupäeval, 17. veebruaril kell 16 tähistatakse Hiina uut aastat traditsiooniliselt Vabaduse väljakul.

Meeleoluka kontserdi annavad Pekingi artistid, on võimalus jälgida koera-aasta teemaliste jääskulptuuride valmimist, vaadata vabaõhunäitust ning külastada hiina toidu- ja käsitöötelke.

Kollase maakoera aasta saabumise puhul tulevad Eestisse muusikud Hiina traditsiooniliste pillidega, tantsijad Pekingi kaasaegse tantsu trupist, võitluskunstide artistid, Hiina jääskulptorid ja kunstnikud, kes esitlevad Hiina ajaloolist puulõike ja emailitehnika kunsti.

Peale kaugete külaliste saab Vabaduse väljaku laval näha Eesti Wushu harrastajaid spordiklubist Julged, Tai-Chi Spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika Tantsustuudio tuleshow'd. Saab maitsta Hiina roogasid ja uudistada Hiina kaupu.

Teist aastat järjest valmivad pealtvaatajate silme all samaaegselt hiina kunstniku jääskulptuur ja Tauno Kangro modelleeritud teos. Sel aastal kujutavad skulptuurid koeri.

Kontsert algab kell 16, kuid publik on oodatud platsile juba alates keskpäevast, et imetleda fotonäitust, skulptuure, hiina käsitööd ning maitsta aasiapäraseid hõrgutisi.

Loe ka neid

Tagasi üles