Õismäele rajatakse amfiteater

Õismäe amfiteateri kavand.

FOTO: Haabersti linnaosavalitsus

Õismäele rajatav amfiteater on mõeldud vaba aja veetmise paigaks vabas õhus ja piirkondlike ürituste korraldamise kohaks.

Rajatav amfiteater koosneb kuuest tasandist, amfiteatri tribüün on jaotatud nelja sektorisse ja sektor ise kahte kolmeastmelisse istepinda, teatas Haabersti linnaosa valitsus. Amfiteatri põhiosa mahutab 800 külastajat ning külgtiivad mahutavad lisaks 250 inimest. Vaegliikujatele ja lapsevankritega külastajatele on amfiteatri juurde pääsemiseks ette nähtud kaldtee tiigi vasakpoolsel küljel.

Väike-Õismäe tiigi kagupoolsele kaldale amfiteatri rajamiseks on Tallinna Kommunaalamet sõlminud töövõtulepingu ühispakkujatega Enska ehitus OÜ ning AS Magma.

Amfiteatri istumispinnad ja tugimüürid ehitatakse monoliitsest raudbetoonist. Väike-Õismäe tiigi kaldale projekteeritud amfiteatri valgustus on lahendatud nii pollar- kui ka lokatsioonvalgustitega. Amfiteatri ümbrus haljastatakse.

Tööde lepingujärgne maksumus on 355 000 eurot ja lõpptähtaeg 15. mai 2018. Projektdokumentatsiooni koostas Kivisilla OÜ.

Loe ka neid

Tagasi üles