Video: politsei pidas Põhja-Tallinnas varguses kahtlustatava sündmuspaigal kinni Lisatud politsei kommentaar kell 13

Kaks jalgratastel sõitnud meest üritasid täna öösel murda sisse Põhja-Tallinnas Rohu tänaval asuvasse majja, sündmuskohale saabunud politseinikel õnnestus üks kuriteos kahtlustatav kinni pidada. Sündmused salvestas kõrvalmaja seinal olnud turvakaamera.

Kahtlast tegevust märkasid maja elanikud, kes kutsusid kohale politsei.

Kesklinna politseijaoskonna juhtivuurija Inna Toater ütles, et  politseipatrull reageeris sündmuskohale täna varahommikul kella 5 ajal. Patrullpolitseinikud pidasid sündmuskoha läheduses kinni ühe 30-aastase mehe.

«Menetluse käigus selgitame välja meeste motiivid ja kõik juhtunuga seotud asjaolud. Täname tähelepanelikke elanikke, kes koheselt 112 valisid ning politsei appi kutsusid. Nii saime kiirelt sündmusele reageerida, kahtlase tegevuse asjaolusid kontrollima asuda ning ühe asjaosalise kuumadel jälgedel tabada,» ütles Toater.

Ta avaldas tunnustust elanikele, kes oma kodu turvalisuse eest hoolitsevad ja sellesse oma panuse annavad. «Turvakaameratest on suur abi süütegude ennetamisel ja ka avastamisel,» ütles ta.

Videos saabuvad varguses kahtlustatavad sündmuskohale, kui klipi algusest on kulunud 3 minutit ja 20 sekundit. Kõigepealt üritavad nad lahti muukida maja välisust, mis neil ei õnnestu. Seejärel ronib üks meestest üle hoovivärava ja kaaslane tõstab talle järele mehe jalgratta. Tänavale jäänud mees sõidab rattaga maja teisele küljele.

9:50 on näha, kuidas hoovi läinud mees tuleb maja teise külje kaudu tänavale tagasi. Tänavale jäänud kaaslane aitab tal ratta jälle üle aia tõsta ning mehed sõidavad järgmise maja juurde.

15. minuti alguses on näha, kuidas sündmuskohale saabub politseipatrull, kes kontrollib sündmuskohta.

18:30 on näha, kuidas üks kahtlusalune sõidab kõrvalmaja hoovist jalgrattaga välja ja politseinikud ta kinni peavad.

Loe ka neid

Tagasi üles