Tõrvapapi paigaldamine süütas vahelae

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Süttis vahelagi, mille päästjad kustutasid. Foto on illustreeriv.

FOTO: Kaspar Pokk

12. juunil kella 12.41 ajal süttis Võru vallas Meegomäe külas tõrvapapi paigaldamise käigus aiamaja katusalune vahelagi.

Päästjad kustutasid põlengu kella 13.40. Päästeamet juhib tähelepanu, et tuletööde tegemisel tuleb õnnetuste vältimiseks täita tuletööde tuleohutusnõudeid.

12. juunil kella 22.51 ajal teatati järelevalveta põlevast lõkkest Otepää vallas Pühajärve külas Pühajärve matkaraja ääres RMK lõkkeplatsil. Päästjad leidsid eest kellegi poolt kuritahtlikult puid täis visatud lõkkekoha, mis oli süüdatud.

Suuremad leegid oli summutanud põlengu avastaja, kes oli lõkkekoha juures liikumas näinud kolme alaealist isikut, keda tabada ei õnnestunud. Päästjad kastsid lõkkekoha veega üle. Kehtival suure tuleohuga ajal on iga lahtise tule allikas metsale suur oht ning seepärast on lõkketegemine, grillimine ja suitsetamine metsas sel ajal keelatud. Suure tuleohuga aja kuulutas päästeamet välja alates 31. maist ning tuleoht pole suures osas Eesti looduses veel vaibunud.

Kella 15.01 ajal eemaldasid päästjad Võrus Paju tn tuules teele murdunud ja sõidusuuna sulgenud puu.

12. juunil tegid demineerijad kahjutuks Võru maakonnas Võru linnas Räpina mnt leitud elektridetonaatori ja viis padrunit.

Tagasi üles