Tallinna vanalinnas algasid keskaja päevad

Uwe Gnadenteich
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

7.-10. juulini toimuvad Tallinna vanalinnas XII keskaja päevad, mille raames on vanalinnas hulgaliselt keskaegseid kombeid tutvustavaid üritusi, korraldatakse õpitubasid, avatud on meistrikojad ja palju muud.


Neli päeva kestev festival avati täna rongkäiguga Viru väravate juurest Raekoja platsile, kus täpselt keskpäeval kuulutati keskaja päevad pidulikult avatuks.

Keskaja päevade ajal võib Tallinna vanalinnas kohata õitsva hansaaja hõngu. Raekoja platsil on keskaja turg kauplejate ja meistrikodadega – üles astuvad muusikud ja tantsijad lähedalt ja kaugelt. Niguliste mäelt leiab lasteala õpitubade, rüütlikooli ja palju muu põnevaga. Lisaks toimuvad ekskursioonid, õpikojad ja teatrietendused.

Homme, 8. juulil kell 15 toimub vibuturniiri hakatus Raekoja platsil, vibuturniir viiakse läbi Niguliste mäel. Keskaegse jalgpalliturniiri hakatus toimub laupäeval, 9. juulil kell 13 Raekoja platsil, turniir ise toimub Niguliste mäel. Raeapteek on avatud neljapäevast laupäevani kella 10-18ni.

Koostöös Tallinna Lillefestivaliga toimub ka sel aastal Tornide väljakul 9. juulil keskaja õhtu – imeilusad aiad, kaunis muusika, elegantsed tantsud ja sekka pisut keskaegset humoristlikku näitemängu.

2011. aastal tegutseb koostöös Kultuuripealinn Tallinn 2011-ga Niguliste mäel eriprojekt keskaja küla, kus toimetavad ja pakuvad põnevat tegevust arhailise käsitöö meistrikojad: rändav lodjakoda, haabjakoda, ehteseppade meistrikoda, tekstiilikojad, villa- ja vildikoda, kudumis-, naha- ja taimekojad, seebikoda jpt.

Täna õhtul kell 19 algab raekojas gurmaanidele suunatud suur keskaegne karneval, kus kombekalt riides külalised saavad nautida tõelise keskaja peo hõngu. Piletid eelnevalt müügil Eesti Käsitöö Majas Pikk tn.22.

Lisainfot ja täpsema ajakava leiab siit.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles