Tallinn kavatseb koertele ja kassidele uue varjupaiga ehitada

Kadri Ratt
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Seni on Tallinna linn hulkuvate ja koduta lemmikloomade püüdmise ja hoidmise teenust aastaid sisse ostnud MTÜlt Loomade Hoiupaik, kuid nüüd tahab linn teenuse osutamiseks rajada munitsipaalettevõtte.
Seni on Tallinna linn hulkuvate ja koduta lemmikloomade püüdmise ja hoidmise teenust aastaid sisse ostnud MTÜlt Loomade Hoiupaik, kuid nüüd tahab linn teenuse osutamiseks rajada munitsipaalettevõtte. Foto: Liis Treimann

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul plaanib linn monopolina tegutsevalt Loomade Hoiupaigalt teenuse ostmise lõpetada ja ehitada ise kassidele ja koertele uue varjupaiga.

«Loomade Hoiupaik on monopol, lisaks Tallinnale ostavad neilt teenust kõik Harjumaa omavalitsused ja nad võivad küsida mistahes hinda,» rääkis Sarapuu Postimees.ee´le.

Ka linna sisekontrolöri teenistus jõudis oma värskes auditis järeldusele, et koduta lemmikloomade püüdmise ja hoidmise süsteem Tallinnas tuleks ümber korraldada ning mõistlik oleks, kui linn oleks ise teenuse osutamiseks vajalike maa ja hoonete omanik. See maandaks nende hinnangul riski, et linn on sunnitud teenuse eest ülemääraselt maksma, sest puuduvad alternatiivid.

Nüüd ongi linn võtnud plaaniks luua hulkuvate ja koduta loomade püüdmiseks ja hoidmiseks oma ettevõte. Sarapuu sõnul plaanivad nad veel sel aastal koostada vastava projekti ning juba järgmisel aastal loodavad nad alustada ehitustöödega.

«Vaja on varjupaika, mis oleks loodud spetsiaalselt loomade hoiuks ja kus oleks võimalikult madalad kommunaalkulud. Eesmärk on pakkuda head teenust võimalikult aruka hinnaga,» rääkis abilinnapea. Uue varjupaiga asukoht on esialgu veel lahtine.

Loomade Hoiupaiga juhataja Larissa Kozõreva jäi linna kavatsusest kuuldes napisõnaliseks. «Tulevik näitab, mis on parem. Meil on hea ja juba pikaajaline koostöö nii Tallinna keskkonnaametiga kui ka valdadega ning mingeid etteheiteid meil pole,» märkis Kozõreva.

Kui mullu oli linna eelarves loomakaitsekuludeks ette nähtud ligi 304 000 eurot, siis tänavu oli summa ligi 307 000 eurot. Kogu see raha on kulunud Loomade Hoiupaiga töö finantseerimiseks.

Samal ajal ei ole alates 2010. aastast näiteks loomakaitsealaseks teavitustööks, kampaaniateks ega ennetavaks tegevuseks linnaeelarves üldse raha ette nähtud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles