Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Muinsuskaitse selts on Niguliste tagastamise vastu

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Niguliste kirik. | FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti Muinsuskaitse Selts tegi täna avalduse, milles soovitab jätta Niguliste kiriku hoone riiklikuks muuseumiks.


«Olles tutvunud taaspuhkenud väitlusega Tallinna Niguliste kirikmuuseumi omandivormi üle, teatame, et peame parimaks lahenduseks Niguliste jäämist riiklikuks muuseumiks Eesti Kunstimuuseumi filiaalina. Hoone tagastamist Eesti Evangeelsele Luterlikule Kirikule (EELK) ei pea me soovitavaks,» seisab seltsi tänases avalduses.

Vaidlused Tallinnas asuva Niguliste kiriku saatuse üle on kestnud kogu iseseisvuse taastamise järgse aja ning alles mullu kinnitas toonane kultuuriminister Laine Jänes (praegune riigikogu aseesimees Laine Randjärv) Postimehele, et kirikuhoone kui oluline kultuuriobjekt tuleb jätta riigile.

Pärast valimisi kultuuriministriks saanud Rein Lang on võtnud seisukoha, et Niguliste kirik tuleb anda tagasi luteri kirikule. Lang teatas 16. oktoobril Nelijärvel toimunud EELK koguduste esimeeste koosolekul esinedes: «Me üritame praegu viimistleda, ja see on tõesti praegu lõppjärgus, ühte lepingut, mille me paneksime siis kirikule ette. Ja kui kirikule see leping sobib, siis valitsus asub seisukohale, et see kirik tagastatakse.»

Kirikuhoone tagastamise vastu on ka Eesti Kunstimuuseum ja Tallinna linn.

Tagasi üles