Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kõige tolmusem on Liivalaia tänava õhk

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Liivalaia tänava ja Tartu maantee ristmik. | FOTO: Priit Simson

Peentolmu sisaldus Tallinna ja Tartu õhus on sellel nädalal pidevalt kasvanud ja ulatub kõige kõrgemale Tallinna Liivalaia tänava õhuseirejaamas.

Tallinna Liivalaia tänava õhuseirejaam mõõtis neljapäeval ööpäeva keskmiseks õhu peentolmu sisalduseks 37 mikrogrammi kuupmeetri kohta, mis on vaid 13 mikrogrammi vähem 50-mikrogrammisest piirmäärast, millest alates muutub peentolmu sisaldus õhus tervisele ohtlikuks. Kolmapäeval ulatus ööpäeva keskmine õhu peentolmu sisaldus 31 ja teisipäeval 21 mikrogrammini kuupmeetrit kohta.

Sarnaselt Tallinnaga on ööpäeva keskmine õhu peentolmu sisaldus kõrge ka Tartus, kus see ulatus neljapäeval 34 mikrogrammini kuupmeetri kohta. Peentolmu sisaldus on olnud suhteliselt kõrge alates teisipäevast. Teisipäeval mõõtis Tartu õhuseirejaam Tartus ööpäeva keskmiseks peentolmu sisalduseks 29 ja kolmapäeval 31 mikrogrammi kuupmeetri koha.

Narva ja Kohlta-Järve õhuseirejaamad on näidanud võrreldes Tallinna ja Tartuga oluliselt madalamat ööpäeva keskmist õhu peentolmu sisaldust. Narvas ulatusid need näitajad neljapäeval 16, kolmapäeval 17 ja teisipäeval 19 mikrogrammini kuupmeetri kohta. Kohtla-Järvel olid samad näitajad samal ajal 22, 22 ja 16 mikrogrammi kuupmeetri kohta.

Tagasi üles