Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vabaduse väljakul külvati otra

Vaata Reporter.ee videot!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Suur odrakülv Vabaduse väljakul. | FOTO: Toomas Huik

Neljapäeva pärastlõunal istutasid Kadrioru Pargi töötajad kunstiprojekti käigus Kunstihoone ette otra.

Marje Taska Kunstihoone ees otra külvamas. | FOTO: Toomas Huik
Kõik soovijad võisid odraseemneid pista ka Vabaduse väljakul olevatesse haljastuskonteineritesse. | FOTO: Toomas Huik


Tegemist oli jätkuga Marje Taska installatsioonile «Pluralistlik kevadkülv.» Installatsioon koosnes paarisajast mullaga täidetud lillepotist, mis olid rivistatud kunstihoone aknalaudadele. Sealsamas olid ka odraseemned, mida näitusekülastajad võisid külvata lillepottidesse. Seemnekülvi juurde käis ka installatsiooni maagiline osa, kus iga külvaja soovis soovi, mida ta kirjutas pliiatsiga seinale.

«Soovisin oma tööga väljendada mõtet, kuidas meie, inimesed, suures plaanis kõik omavahel kokku kuulume (tahame me seda siis või ei taha) ja oleme osa sellest loodusest,» ütles Taska.

«Minu jaoks on tähtis, et installatsioonil oleks mitu dimensiooni, mida annaks üha uuesti avastada. Kunstihoone akendel võrsuv oder oli vaid üks installatsiooni dimensioon. Aknaklaasidel tõusev päike oli teine, millest koorus välja energia jäävuse seadus. Inimeste soovid, mis olid kirjutatud pliiatsiga seintele, oli veel omaette dimensioon,» selgitas kunstnik.

Nüüd istutati juba tärganud oder pottidest ümber Kunstihoone ette. Lisaks sellele said kõik soovijad ka ise panna odraseemned mulda Vabaduse väljakul olevates haljastuskonteinerites.

Tagasi üles