Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Algas endise Valdeku kooli osaline lammutamine

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Lammutustööd Valdeku koolis. | FOTO: Nõmme linnaosa valitsus.

Järgneva kahe aasta jooksul saab praegu tühjalt seisev kunagine Valdeku kooli hoone uue sisu, osa praegusest hoonest lammutatakse.

Lammutustöödeks tegi parima pakkumise OÜ Eldostar ning need lähevad maksma 34 800 eurot. Maja lammutustööd kestavad 2-3 nädalat.

Lammutamisele läheb kunagise Valdeku koolimaja 1980. aastatel ehitatud osa, mis oli rajatud väga kehva ehituskvaliteediga. Osast säilib vaid spordisaali ja söökla pool.

Nõmme linnaosa vanema Erki Korpi sõnul tuuakse endise koolimaja stalinistliku arhitektuuriga peahoonesse tulevikus nõmmelastele erinevaid teenuseid pakkuvad linnaasutused. Samuti koondatakse sinna ka linnaosavalitsuse osakonnad, mis praegu paiknevad kolmes erinevas kohas.

«Endise sööklaosa esimesele korrusele, mis samuti renoveeritakse, tuleb uus saun, teisele korrusele aga spordisaal,» lisas ta.

Valdeku 13 hoones saab uued ruumid Nõmme sotsiaalkeskus. «Esimesele korrusel planeerime ruumid raske ja sügava puudega laste ja noorte päevahoiuteenuse osutamiseks. Sellist teenust pole ei Nõmmel ega ka Mustamäel. Samuti on Valdeku 13 hoone valmimisega seotud MTÜ NIRK põlvkondade maja projekt, mis hakkaks pakkuma sotsiaal- ja haridusteenuste paketti ning huvitegevust linnaosa eri vanuses erivajadustega inimestele,» tutvustas Korp.

Kuna renoveeritavas majas on ka saal, saab seda kasutada halduskogu koosolekute pidamiseks, kuid muul ajal linnaosale vajalike ürituste korraldamiseks.

Renoveerimistöid finantseeritakse olemasolevate hoonete müügist saadava tuluga ning täiendavalt linnaeelarvest. Praeguste kavade kohaselt lõppevad renoveerimistööd 2014. aasta lõpus.

Tagasi üles