Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Vanal raudteetammil valmib kergliiklustee

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Lääne-Tallinna kergliiklustee rajamine. | FOTO: Laura Oks

Tänavu juuliks peaks valmima 5,3 kilomeetri pikkune kergliiklustee vanal raudteetammil. Tee hakkab kulgema Hiiu raudteeülesõidust Paldiski maanteeni.

Lääne-Tallinna kergliiklustee rajamine. | FOTO: Laura Oks

Umbes 3,5 kilomeetri pikkune lõik Hiiult kuni Tähetorni tänavani on juba kaetud killustikuga ning osa valgusteidki üles pandud. Teisel jupil Tähetorni tänavast kuni Paldiski maanteeni ei ole tööd veel niikaugele jõudnud, kuid Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmanni sõnul saab tee juulis kindlasti valmis.

Uue kergliiklustee äärde tuleb ka kolm parkimisplatsi. Tähetorni tänava äärne plats on juba valmis. Seal on kohti 40 sõidukile, kuid Valdmanni sõnul saab parklat tulevikus ka pikendada. Peale selle ehitatakse kergliiklusteel välja ka 16 puhkekohta, kuhu paigutatakse istepingid, et tervisejooksjad või muu viisil liikujad saaksid soovi korral hinge tõmmata.

Niinimetatud Lääne-Tallinna kergliiklustee rajamisega alustati 2011. aasta oktoobris. Asfaltkattega tee on 5,5 meetrit lai ning korralikult valgustatud. Tee kõrvale rajatakse poole meetri laiune sõelmekattega jooksurada. Tööd lähevad kokku maksma 1,5 miljonit eurot.

Tagasi üles