Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kohus tühistas Laagris noore naise tapnud mehe karistuse

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Andrei Mihhailov Harju maakohtus. | FOTO: Peeter Langovits

Tallinna ringkonnakohus tühistas teisipäeval Tallinnas Laagris noore naise tapmise eest 20 aastaks vangi mõistetud mehe karistuse ja saatis kriminaalasja maakohtusse tagasi uueks arutamiseks.

Ringkonnakohus tühistas Harju maakohtu 27. märtsil langetatud otsuse Andrei Mihhailovi suhtes ja saatis kriminaalasja maakohtule samas kohtukoosseisus uue kohtuotsuse tegemiseks, kuna maakohus oli jätnud oma otsuse nõuetekohaselt põhistamata, ütles Tallinna ringkonnakohtu pressiesindaja BNSile.

Harju maakohus tunnistas 27. märtsil Andrei Mihhailovi (33) süüdi noore naise piinaval viisil ja omakasu motiivil toime pandud mõrvas ja mõistis talle karistuseks 20 aasta pikkuse vangistuse. Mihhailovile määratud karistus on pikim aastatega piiritletud vangistustusaeg, sellest veel rangem oleks olnud vaid eluaegne vangistus, mida taotles ka prokurör. Kohus luges Mihhailovi karistusaja alguseks mullu 28. septembri, kui politsei ta kinni pidaas.

Ühtlasi mõistis kohus Mihhailovilt kannatanu kasuks välja 91 036 eurot, samuti tuleb tal tasuda riigi tuludesse sundraha, ekspertiiside tasud ja menetluskulud.

Märtsi keskel alanud protsessil tunnistas Mihhailov end mõrvamises omakasu eesmärgil ning julmal ja piinaval viisil täielikult süüdi.

Prokuratuur süüdistas Mihhailovit selles, et ta ründas mullu 26. septembril kella 11 ja 12 vahel Tallinnas Laagri asumis Lehiste puiesteel 32-aastast naist, et saada raha narkootikumide ostmiseks.

Süüdistuse andmeil lõi Mihhailov kahe lapse ema korduvalt ja jõuliselt kõva esemega vastu pead, tekitades talle eluohtliku peatrauma ja muid vigastusi. Seejärel röövis Mihhailov naisele kuulunud toidukoti ja rahakoti koos pangakaardiga. Süüdistuse kohaselt üritas Mihhailov vahetult pärast rünnakut kaardiga lähedal asuvast pangaautomaadist raha välja võtta, kuid see ei läinud tal korda.

Eluohtlikult vigastatud naine leiti kella 12 ajal ja kiirabi viis ta kohe haiglasse, kuid kannatanu suri ülejärgmisel päeval.

Politsei pidas varem varavastaste kuritegude eest karistatud Mihhailovi kahtlustatavana kinni 28. septembril ja kohus vahistas ta prokuröri taotlusel päev hiljem.

Kriminaalasja kohtueelse menetluse viis läbi Põhja prefektuur ja seda juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Tagasi üles