Solarise ripplae paigaldaja sai rahalise karistuse

Kinosaali purunenud ripplagi.

FOTO: Päästeamet

Harju maakohus mõistis täna Solarise keskuse ripplae paigaldanud Straf OÜ kokkuleppemenetluses süüdi ja määras ettevõttele rahalise karistuse 8500 eurot.


Samuti mõistis kohus firmalt välja sundraha 435 eurot ning 901 eurot ekspertiisitasu. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud ning seda on võimalik 15 päeva jooksul vaidlustada.

Straf OÜ mõisteti süüdi karistusseadustiku paragrahv 408 järgi, mis näeb ette karistuse «ehitusnõuetele mittevastava ehitise ehitamise eest, kui sellega on põhjustatud oht inimese elule või tervisele».

Solarise kinosaali lagi kukkus täies ulatuses alla 13. oktoobril 2009. aastal pärast kinoseanssi. Inimesi saalis polnud ning keegi viga ei saanud. Sellega seoses olid kahtluse all ka kolm füüsilist isikut, kelle puhul prokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse otstarbekuse põhimõttel ja pani neile kohustuse tasuda kolme kuu jooksul riigituludesse 3000 eurot ja veerandi kriminaalmenetluse kuludest ehk 910 eurot. Kokku peavad nad seega tasuma 11 730 eurot.

Nende kolme inimese puhul on tegemist esmakordse õigusrikkumisega ja uurimisel ei ilmnenud asjaolusid, mis viitaksid kuritegude jätkumisele. Prokuratuuri hinnangul ei olnud kahtlustatavate isiklik süü suur ja nad on teinud toimunust õiged järeldused.

Tagasi üles