Miks ei või Loo-Maardu teelõigul sõita 110 km/h?

Piirkiirus Loo-Maardu teelõigul.

FOTO: Peeter Langovits

Tallinnast väljuval Loo-Maardu teelõigul on kahes suunas kokku kohati 6 rida, asfalt on korralik ja märgistatud, kuid sõita lubatakse seal vaid 90 km/h.

Piirkiirus 90 km/h.

FOTO: Peeter Langovits

Linnast väljuv teelõik on eeskujulik – lai, sile ja sirge. Nähtavus on hea, märgistused selged ja Narva poole viivaid ridu esialgu koguni kolm, hiljem kaks. Miks pole seal lubatud sõita 110 km/h, vaid piirkiirust on tõstetud alles alates kohast, kus eelmiselgi aastal?

«Kuna käimas on ehitusjärelevalve kontrolltoimingud, ei saa veel täpsemalt öelda, millal saame suurendada piikiirust 110 km/h,» vastas maanteeameti avalike suhete osakonna juhataja Tiina Reismann. Seni kehtib tavapärane maanteekiirus 90 km/h, kuid kohati ei lubata isegi nii kiiresti sõita.

«Loo-Maardu linnapoolsel maanteelõigul on ühel lühikesel 700-800 meetri pikkusel lõigul kiirus 70 km/h kehtestatud põhjusel, et tegemist on mitme liiklusvoo ühinemisega, kus mõned rajad liituvad ja mõned nö kasvavad hiljem juurde,» selgitas Reismann. «Ohutuse tagamiseks on sellel lõigul kiirus projekteeritud 70 km/h.»

Tagasi üles